Rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się w dniu 4 września 2017 r. o godz. 9.00 w hali sportowej.

Zakończenie roku szkolnego dla klas I i II odbędzie się w dniu 23 czerwca 2017r.
o godz. 9.00 w hali sportowej Gimnazjum nr 2.

lubrza2017

W dniach 12-14 czerwca klasa III c wyjechała się na pożegnalny biwak do Lubrzy. Były spacery nad jezioro, długie rozmowy w domkach i ogniska, podczas których graliśmy w „Mafię”, próbując rozwiązać zagadki kryminalne.

Dzień Dziecka w Gimnazjum nr 2 przebiegał w radosnej atmosferze. Gimnazjaliści pokazali, że umieją się bawić i mają poczucie humoru. Wielu z nich przebrało się w dziecięce stroje, przyniosło do szkoły ulubione pluszaki. Na szkolnym boisku oraz na hali odbywały się sportowe rozgrywki oraz podwórkowe gry i zabawy. Nastolatkowie skakali "w kręconkę", "w gumę", bawili się "w klasy", rzucali strzałkami do celu, strzelali z procy, próbowali swych sił na macie twistera. Miło było widzieć tak wiele roześmianych twarzy:)

W dniu 31 marca w Gimnazjum nr 2 im. Asnyka w Zielonej Górze odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miasta. W głosowaniu wzięło udział 150 uczniów. Kandydaturę Wiktorii Jaworskiej poparła zdecydowana większość gimnazjalistów, dzięki czemu została radną. Gratulujemy:)