tel. 068 45 44 088
e-mail: sekretariat@gimnazjumnr2.pl
A- A A+

2 dyktando jg

Język angielski uważany jest za jeden z łatwiejszych do nauki. Niestety, nie jeśli chodzi o pisownię, która sprawia spore problemy i wydaje się być pozbawiona zasad. Tym bardziej należy podziwiać 16 śmiałków, którzy zdecydowali się wziąć udział w II edycji Dyktando w Języku Angielskim.

Uczestnicy musieli napisać ze słuchu trzy teksty o różnym stopniu trudności. Dwie uczennice klas trzecich poradziły sobie z tym zadaniem niemalże bezbłędnie, uzyskując tym samym tytuł Mistrza Ortografii Angielskiej. Były to Klaudia Jasiewicz (3c) i Wiktoria Wentland (3a). Wyróżnienia za bardzo wysoki wynik otrzymali z kolei chłopcy: Dominik Stępień (2a), Gabriel Szańczuk (1c) oraz Oskar Sidorowicz (1b). Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszej nauce!

więcej zdjęć