tel. 068 45 44 088
e-mail: sekretariat@gimnazjumnr2.pl
A- A A+

BIOLOGIA

1. Międzygimnazjalny konkurs BHP, ochrony ppoż. i udzielania pierwszej pomocy
- 1 miejsce drużynowo
2. XVIII Seminarium z cyklu „Ekologia wokół nas”
- Wyróżnienie
3. Międzygimnazjalny konkurs „Drzewa Zielonej Góry”
- Wyróżnienie

EDUKACJA DLA BEZPIECZEŃSTWA

1. V Międzygimnazjalny Konkurs z zakresu pierwszej pomocy "Ratuj życie - nie bądź obojętny" zorganizowany przez Zespół Szkół Zawodowych PBO SP. o.o. w Zielonej Górze
- I miejsce - Patrycja Danielewicz (klasa 3c)
- wyróżnienie - Kamil Kobzda (klasa 3c)

2. II miejsce w konkursie "Wiedzy i Umiejętności Przedmedycznych" zorganizowanym w ramach programu profilaktycznego "Słoneczniej". Skład drużyny: Aleksandra Bisiorek (klasa 1d), Wioletta Polaczyk (klasa 1d), Oliwia Zielińska (klasa 1d).

3. III miejsce w Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK. Skład drużyny: Aleksandra Bisiorek (klasa 1d), Wioletta Polaczyk (klasa 1d).

4. I miejsce - Sylwia Lisowska (klasa 3c) w II Miejsko-Gminnym Konkursie Informatycznym "Lekcje zwykłe i niezwykłe" (pomoc dydaktyczna w postaci prezentacji multimedialnej dot. Zagrożeń pożarowych).

INFORMATYKA

1. II edycja Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego TIK-TAK (Technologie Informacyjno-Komunikacyjne? TAK!)
- finalista (6 miejsce w Polsce, 1 w województwie lubuskim) – Przemysław Stróżniak

2. II edycja Międzynarodowego Konkursu pt. "Jestem e-ambasadorem w sieci"
I miejsce
- Aleksandra Urbanowicz
- Marta Stępień
- Dominika Lasota
- Przemysław Stróżniak


3. XVII Międzyszkolny Konkurs "Wiem wszystko o Zielonej Górze" - kategoria prezentacja multimedialna
- III miejsce – Aleksandra Niewiadomska

JĘZYK NIEMIECKI

1. Międzyszkolny konkurs języka niemieckiego „Das Berufe-Quiz”
- III miejsce drużynowo: Katarzyna Jarosińska, Michał Baran i Dominik Zawodny (klasa 3a)

PLASTYKA

1. XVIII Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Dbam o Piękno Mego Domu - Ziemi" (etap wojewódzki). Organizator - Towarzystwo Przyjaciół Dzieci.
- Weronika Lehmann - klasa 2b (laureatka)
- Adrianna Gawryszewska - klasa 3a (laureatka). Praca Ady będzie reprezentować nasze województwo w etapie ogólnopolskim.

2. Wiosenny Konkurs plastyczny "Wszystkie kolory wiosny, lata, jesieni i zimy". Organizator - MCKiE "Dom Harcerza".
- Natalia Chabiniak - klasa 1c (wyróżnienie)
Do wystawy zostały zakwalifikowane także prace uczennic: Weroniki Lehmann (klasa 2b), Klaudii Badzińskiej (klasa 2b) oraz Klaudii Mielcarek (klasa 1c).

3. Miejski Konkurs Plastyczny "Magia Teatru – maski i lalki". Organizator – Zielonogórski Ośrodek Kultury
- Dorota Soppa - klasa 3a (wyróżnienie)
- Joanna Aławerdian - klasa 3c (wyróżnienie)

4. Miejski Konkurs Plastyczny "Malowana Zielona Góra". Organizator – Zielonogórski Ośrodek Kultury.
- Aleksandra Tworek - klasa 1c (laureatka)
- Dawid Łazewski - klasa 3b (wyróżnienie)

5. Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Dorastamy ,Rozumiemy, Pomagamy", zorganizowany w ramach kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł"
- Weronika Lehmann - klasa 2b (laureatka)
- Miriam Szutta - klasa 3c (laureatka)

6. Miejski Konkurs Plastyczny "Młodzież Przeciw Uzależnieniom"
- Aleksandra Bisiorek - klasa 1d (laureatka)
- Wioletta Polaczyk - klasa 1d (laureatka)
- Oliwia Zielińska - klasa 1d (laureatka)

7. Konkurs plastyczny "Kraina uczuć", ogłoszony z okazji Międzynarodowego Dnia Zapobiegania Narkomanii. Organizator - Polskie Towarzystwo Zapobiegania Narkomanii Oddział w Zielonej Górze.
- Mirella Kozakiewicz - klasa 3b - I miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych