BIOLOGIA

4.Adrian Chałupka 3b
5.Konrad Dziedzic 3b

EDUKACJA DLA BEZPIECZEŃSTWA

I. Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK: IV miejsce (skład drużyny: Natalia Kaźmierska, Katarzyna Łazewska)
II. Konkurs "Wiedzy i Umiejętności Przedmedycznych" zorganizowany w ramach programu profilaktycznego "Słoneczniej": IV miejsce (skład drużyny: Natalia Kaźmierska, Katarzyna Łazewska, Kinga Świątek)

INFORMATYKA

I. Ola Rapeła (1a) - 1 miejsce w konkursie na plakat pt. "Bezpieczna cyberprzestrzeń"
II. Albert Neckar (1c) - awans do etapu wojewódzkiego w X Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Informatycznej Uczniów Szkół Gimnazjalnych
III. V edycji konkursu "Mój przewodnik po Zielonej Górze", w kategorii prezentacja multimedialna, I miejsce zajął Cezary Lewandowski z klasy Ia

PLASTYKA

I. "Życie i kultura plemion Archipelagu wysp Sundajskich"- organizator I Liceum Ogólnokształcące w Zielonej Górze i PGNiG oddział w Zielonej Górze
w kategorii ozdoby:
I miejsce Hanna Szarkowska Ic
w kategorii przedmioty codziennego użytku :
II miejsce: Magdalena Trubiłowicz Ia, Angelika Łysa Ia
III miejsce: Monika Brzezińska Ic

II. W Miejskim Konkursie Plastycznym "Maski i lalki"- organizator Zielonogórski Ośrodek Kultury
wyróżnienie: Joanna Urbaniak Ic

III. W etapie wojewódzkim -XIX Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Dbam o piękno mego domu -Ziemi" - organizator Towarzystwo Przyjaciół Dzieci -laureatami zostali:
- Patryk Krzeszowski IIIc
- Dominika Lasota IIIc
- Patryk Zuń IIIc
- Weronika Lehmann IIIb

IV. w Miejskim Konkursie Plastycznym "Bezpieczne wakacje " -
organizator Urząd Miasta Zielona Góra:
II miejsce: Adrian Formanowski IIIc
III miejsce: Joanna Urbaniak Ic

V. W konkursie plastycznym "Moja Zielona Góra" - organizator Muzeum Ziemi Lubuskiej
wyróżnienie: Aleksandra Rapeła klasa Ia

VI. W ramach Ogólnopolskiej Kampanii Zachowaj Trzeżwy Umysł
laureat- Sara Staszak IIc

VII. W miejskim konkurise plastycznym "Ja, ty, my" organizator Zielonogórski Ośrodek Kultury
wyróżnienie- Adrian Formanowski IIIc
zakwalifikowano także prace
Natalii Kaźmierskiej Ia i Michała Pokrzywniaka Ia

JĘZYK POLSKI

Międzyszkolny konkurs poetycki ,, O pióro Asnyka” wyróżnienie Adam Piwowarczyk – Ia

MATEMATYKA

Wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny” w kategorii kadet. Hanna Szarkowska 1 c

RELIGIA

Międzyszkolny konkurs plastyczny ,,Najpiękniejsza Palma Wielkanocna” III miejsce klasa Ic

FIZYKA

I. I Pokazy eksperymentu fizycznego dla rodziców i dzieci przedszkolnych - maj 2013 (udział ponad 50 dzieci i ich rodziców)
II. II Zielonogórski Festyn Fizyczny z czynnym udziałem blisko 500 uczniów z zielonogórskich szkół podstawowych - marzec 2013.

ZAJĘCIA TECHNICZNE

I. Konkurs "Magia zielonogórskich miejsc i zabytków" zorganizowany przez Zielonogórskie Towarzystwo Edukacyjne "Civilitas": II miejsce - Martyna Strzelczyk (klasa 2c)
II. Międzygimnazjalny konkurs "Młody architekt" zorganizowany przez ZSZ PBO: I miejsce - Jakub Modrzyk i Hubert Zjawiński (klasa 2a)
III. Międzygimnazjalny konkurs "Młody architekt" zorganizowany przez ZSZ PBO: II miejsce - Kora Gajda (klasa 2c)
IV. Międzygimnazjalny konkurs "Młody architekt" zorganizowany przez ZSZ PBO: III miejsce - Patryk Zapotoczny i Oskar Mączkowski (klasa 2a)

WYCHOWANIE FIZYCZNE

I. W ramach programu profilaktycznego „Słoneczniej”
- I miejsce w konkurencjach sprawnościowych
- III miejsce w Biegu Patrolowym.
II. W Turnieju z Okazji Święta Konstytucji III Maja w piłce siatkowej – Organizator Gimnazjum nr 1 w Zielonej Górze
- III miejsce dziewcząt i III miejsce chłopców
III. W ramach współzawodnictwa Szkół Gimnazjalnych Miasta Zielona Góra w klasyfikacji końcowej zajęliśmy IV miejsce.
Najlepsze wyniki w poszczególnych dyscyplinach
- piłka ręczna dziewcząt – I miejsce
- piłka ręczna chłopców – I miejsce
- badminton dziewcząt – I miejsce