tel. 068 45 44 088
e-mail: sekretariat@gimnazjumnr2.pl
A- A A+

 

u asnyka wystawa eriki schirmer

u asnyka wystawa eriki schirmer2

wystawa foto1

 wystawa foto2

w krainie wycinanki1

w krainie wycinanki2

 w krainie wycinanki3

 

 

Grupa Pigmalion
Grupa Pigmalion

 

Grupa Pigmalion
Grupa Pigmalion
Grupa Pigmalion

 

 

Rok szkolny 2012/2013

Galeria 'U Asnyka'
Galeria 'U Asnyka'

 

Rok szkolny 2011/2012

Wernisaż wystawy
”Mój świat w obiektywie”
odbył się 20 kwietnia 2012 o godz.12.00
w szkolnej galerii „U Asnyka”

Galeria 'U Asnyka' Galeria 'U Asnyka'
Galeria 'U Asnyka' Galeria 'U Asnyka' Galeria 'U Asnyka'

 

 

Rok szkolny 2010/2011

Kolosy i miniatury bez cenzury

29 marca 2011 r. w galerii „U Asnyka” odbył się wernisaż pod tytułem „Kolosy i miniatury bez cenzury” , Prezentowane prace na wystawie to rzeźby, płaskorzeźby oraz prace malarskie. Monumentalne kolosy, które intrygowały uczestników wernisażu przede wszystkim swoją wielkością oraz chłodnym, zdystansowanym stosunkiem do rzeczywistości, dominowały nad przestrzenią galerii. Trudno było ich nie zauważyć. A z drugiej strony - miniatury, takie bliskie, przedstawiające wykadrowane sceny z codziennego życia. Aranżacją wystawy zajęły się Katarzyna Grabowska, Agnieszka Tenerowicz i Aleksandra Dzikowska. Wykorzystując bogactwo faktury szarego papieru, stworzyły także monumentalne posągi, które wywarły niesamowite wrażenie wśród uczestników wernisażu. Sylwia Dubiel, Aneta Gruba, Mirella Kozakiewicz, Marta Szymańska, Patrycja Szymkowska i Anna Lisiecka stworzyły sugestywne wizje czarownic, czartów i zwierząt w formie płaskorzeźb. Prace malarskie natomiast przygotowały uczennice : Alicja Janiszewska, Kamila Konstanty, Angelika Krzyśków, Anna Lisiecka, Aleksandra Niewiadomska, Aleksandra Rojda, Natalia Samocka, Miriam Szutta, Marta Szymańska, Magdalena Zawodna, Daria Zych. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Ola Urbanowicz autorka wielu miniaturowych prac Aleksandra Urbanowicz w swoich pracach z pedantyczną dokładnością zadbała o szczegóły oraz wiernie odtworzyła najmniejsze elementy otaczającej ją rzeczywistości. Każda miniaturowa postać została obdarzona indywidualnymi cechami. Galeria 'U Asnyka' Galeria 'U Asnyka' Galeria 'U Asnyka'

Szaleństwo Rytmu

18 lutego br. w galerii „U Asnyka” odbył się kolejny wernisaż. Autorkami prezentowanych prac plastycznych były: Aneta Gruba, Sylwia Dubiel, Marta Proszek, Katarzyna Grabowska, Aleksandra Dzikowska, Magdalena Zawodna, Aleksandra Niewiadomska, Natalia Samocka, Natalia Idziorek, Katarzyna Jarosińska, Tatiana Kowalaszek, Klaudia Badzińska, Weronika Lehmann, Anna Lisiecka, Rozalia Pawłowska, Agnieszka Tenerowicz, Natalia Polaczyk, Karolina Sygent, Wiktoria Manukian, Kamila Konstanty, Miriam Szutta, Aleksandra Rojda, Alicja Janiszewska, Malwina Durkiewicz, Mirella Kozakiewicz.
Paulina Kozieł, Sylwia Dubiel i Aneta Gruba zaprezentowały bardzo ciekawy układ taneczny. Nie sposób nie wspomnieć o Krzysztofie Brzezińskim, który sztukę rytmicznego tworzenia dźwięków opanował na wysokim poziomie. Damian Pochwała natomiast zaprezentował zredagowany przez siebie tekst, wprowadzając nas w tematykę wystawy. W prostej i ciekawej formie przybliżył definicję rytmu. Galeria 'U Asnyka' Galeria 'U Asnyka'

Znalezisko

13 grudnia 2010 o godz.12.00 w galerii „U Asnyka”, odbyło się otwarcie wystawy „Znalezisko”. Karolina Sygent, Kasia Grabowska, Ola Dzikowska i Agnieszka Tenerowicz zajęły się aranżacją wnętrza galerii. Dziewczyny za pomocą szarego papieru, kartonów i taśmy klejącej uzyskały niesamowite wrażenie gruzowiska.
Galeria 'U Asnyka' Galeria 'U Asnyka'

 

 

Rok szkolny 2009/2010

Czarno na białym

18 czerwca 2010 roku w galerii „U Asnyka” odbył się wernisaż mający tytuł „Czarno na białym”. Widzowie mogli obejrzeć projekty kostiumów, portrety postaci autorstwa Leny Stawickiej oraz obrazy Eli Wancław-Chłopik. Modelki zaprezentowały stroje zaprojektowane przez Lenę i Elę. Rewii mody akompaniowała Natalia Towpik (kl. 3h) swoim solowym utworem granym na saksofonie. Po obejrzeniu prac można było porozmawiać z ich twórczyniami, skosztować poczęstunku lub zrobić sobie zdjęcie z uczestnikami wernisażu.
Galeria 'U Asnyka' Galeria 'U Asnyka'

Rok szkolny 2006/2007

Warsztaty plastyczne "Origami"

1 grudnia 2006r. z okazji Tygodnia Kultury w Gimnazjum nr 2, odbyły się w galerii "U Asnyka" warsztaty plastyczne "Origami" z panem Sławomirem Kozłowskim, na które przyszła młodzież z naszego gimnazjum.

Poznajmy uczestników warsztatów: A. Bogacka, A. Karzek, A. Jerzak, A. Rogozińska, E. Markiewicz, P. Wacowski, M. Kuźmik, H. Czech, E. Gramza, W. Kołodziejski, E. Szarłata, M. Ulanicka, K. Przybyło, A. Lachowicz, S. Paszak, K. Bugiel, M. Kołkowski, E. Leszczyk, W. Jermanowska, A. Trznadel.

Chętnych do poznania sztuki składania papieru było wielu. Zajęcia bardzo podobały się "zginaczom papieru". Najlepiej atmosferę na tych warsztatach odzwierciedlają wrażenia przelane na papier w kronice galerii.

Oto kilka z nich:

"Były to najlepsze warsztaty plastyczne na jakich byłam"
"Myślę, że na tych warsztatach odkryłam swoją pasję"

Warsztaty "Origami" wprowadziły nas w atmosferę papierowej sztuki.

Opracowała: Elżbieta Panek

"Papierowe myśli"

Wernisaż "Papierowe myśli" odbył się w galerii "U Asnyka" zaraz po zajęciach z p. Sławomirem Kozłowskim. Przygotowaniem plakatu zajęła się Małgorzata Raduła, aranżacją wnętrza, oprawieniem prac oraz projektami zaproszeń i katalogu grupa "Pigmalion".

Nad całością czuwali: p. Danuta Kozłowska, p. Elżbieta Panek i p. Grzegorz Kulus.

Głównymi bohaterami spotkania byli autorzy prac plastycznych: Wiktoria Kalbarczyk, Agata Gancarz, Barbara Jurec, Jan Stokłosa, Roman Maćkowski, Natalia Zinowicz, Małgorzata Slesicka, Agata Krzaczek, Agata Pokorna, Małgorzata Szaranek, Daria Der, Julia Grabas, Aneta Różniewicz.

Ciekawym doświadczeniem był performance "Papierowe myśli", którego autorami byli: Barbara Jurec, Paweł Maciejewski, Monika Majorek, Joanna Nitkiewicz.

...gaśnie światło. Dwie tajemnicze osoby w czarnych strojach wnoszą podłużny przedmiot. Cicho gra gitara. W tle krzesła i stoliki owinięte szarobiałymi gazetami. Tajemniczy przedmiot to ekran, który zostaje rozwinięty... Na ekranie pojawiają się jakieś obrazy. To film w konwencji czarno-białej nieostro rzucony na białą płachtę. Potok słów - to poezja młodych gimnazjalistów na tle bezdźwiękowego filmu. Na naszych oczach następuje twórcze kreowanie postaci, która poprzez działania innych osób powstaje z kawałków papieru. Wyłania się... Ale jest jak marionetka, która stoi, siedzi... Tak jak ją ktoś ustawi.

Opracowała: Elżbieta Panek

Rok szkolny 2005/2006

"Człowiek to ja"

17 marca 2006r. godz. 15.30 ... I proszę, kolejny już raz spotykamy się na wernisażu. Temat "Człowiek to ja" był pretekstem do powiedzenia o tym, co nas boli, co czujemy, jakie emocje towarzyszą nam w codziennym życiu. Wbrew pozorom nie było to takie łatwe. Taki banalny tytuł... Napisano tyle książek o ludziach dobrych, złych, szalonych... Przede wszystkim zależało nam na tym, aby zaskoczyć potencjalnego odbiorcę. Jesteśmy ludźmi - na pozór bardzo podobni, a jednak... Wydawałoby się,że każdy z nas bardzo dużo wie o sobie, o innych. Obrazy te są próbą uchylenia rąbka tajemnicy istoty człowieczeństwa, pokazania różnych emocji towarzyszących człowiekowi przez całe życie. Mamy nadzieję, że pozbawione masek oblicza nie będą prowokacją do "gry w życie", tylko do prawdziwego życia.

Wymagało to niezwyklej odwagi, gdyż takie obnażanie się przed innymi, uchylanie najskrytszych tajników naszego jestetstwa - wierzcie - nie jest łatwe. Ponadto każda praca jest inna,tak jak każdy z nas jest inny. Jedno co łączyło większość obrazów to ogromny ich rozmiar (około 2m x 1,5m) oraz nutka niedopowiedzenia. Oczywiście warto podkreślić,że umieszczenie jednej z większych prac na podłodze było przemyślanym działaniem, prowokacją. Tak więc, nieświadoma niczego publiczność została włączona w akt twórczy - happening.

Grupa plastyczna "Pigmalion" (m.in. zasługują na szczególne wyrożnienie Katarzyna Jura, Katarzyna Grzesiak, Małgorzata Raduła i Anna Bundz) zajęła się wyborem prac, aranżacją wystawy oraz projektami zaproszeń, katalogów i plakatów. Mamy jednak w szkole wielu sympatyków, na których możemy polegać przy organizowaniu działań plastycznych. Mamy swojego fotografa, grupę porządkową oraz osoby, które z różnych względów nie uczęszczają na pozalekcyjne zajęcia plastyczne, to jednak w wolnych chwilach uczestniczą w wielu działaniach. Są osoby, które przychodzą na każdą wystawę, interesują się, kiedy będzie następna, ze zdziwieniem pytają dlaczego tak rzadko. Ponadto przychodzą rodzice, przyjaciele i znajomi naszych artystów. To nas bardzo cieszy.

Chociaż każda z wystaw wymaga pracy, czasu, emocji później mamy ogromną satysfakcję, szczególnie cieszą opinie przybyłych gości. Warto by przytoczyć choć niektóre z nich:

"Miało być bez emocji, a jest jak zawsze"
"Wspaniała wystawa prac plastycznych
oraz piękna oprawa aktorsko-piosenkarska"
"Gratulujemy pięknego wernisażu,
jesteśmy pełni wrażeń i wzruszeń".

Ten wernisaż był wielkim przedsięwzięciem, na którym utwór Tadeusza Wożniaka pt. "Zegarmistrz światła" w wykonaniu Kasi Samosiuk wprowadził nas melancholijny nastrój; by zaraz potem "szybko spaść na ziemię" i zobaczyć wszelkie słabości ludzkie obnażone przez grupę uczennic z klasy II europejskiej: Patrycję Łasochę, Anetę Różniewicz, Justynę Putkowską, Martynę Fedro - gestem, ruchem oraz mową ciała. Może warto zastanowić się nad słowami Stachury.

"Życie to jest teatr, mówisz ciągle, opowiadasz;
Maski coraz inne, coraz mylne się nakłada;
Wszystko to zabawa, wszystko to jest jedna gra
Przy otwartych i zamkniętych drzwiach"

Prace, które mogliśmy obejrzeć na wernisażu pt. "Człowiek to ja" były efektami działań uczniów naszego gimnazjum. Poznajmy bohaterów tego spotkania: Joanna Janikowska, Agnieszka Linke, Sonia Starzyńska, Ania Bundz, Małgorzata Raduła, Paweł Maciejewski, Katarzyna Grzelak, Katarzyna Jura, Patryk Stelmach, Aleksandra Sieniawska, Ada Gniazdowska, Emilia Strzępek.

Nad całością czuwali p. Elżbieta Panek i p. Grzegorz Kulus.

Każdy z autorów otrzymał symbolicznego kwiatka. Na uczestników tego spotkania czekał poczęstunek.

"Mamy nadzieję, że:

"Wartość tych kresek, tak dziś pogardzanych
oceni kiedyś jakiś przyszły znawca,
nic w nich, ach, nie ma modem udawanych,
dyletantyzmów szewca albo krawca" (Witkacy)

z plastycznym pozdrowieniem

Autorzy

Opracowała: Elżbieta Panek

"Magiczne koła"

Wernisaż "Magiczne koła" odbył się 30 marca 2006r. godz. 16.00. Rozpoczął się ostro jak u Hitchocka (przepraszamy za brak skromności), przeraźliwa ciemność, po chwili jeszcze utwór instrumentalny Vangelisa pt. "Blade Runner", dziwne odgłosy, ni to skrzypiące drzwi, wieko trumny, właściwie sama nie wiem co... A potem ogromne koła, kręcące się niczym oszalałe, w dzikim pędzie, które wypełniły całą przestrzeń wdzierając się z arogancją w najskrytsze zaułki duszy. I jakby tego było mało, niezdarnie poruszające się, pojedynczo pojawiające się z różnych stron koszmarne zjawy. Okrążając osaczyły niezidentyfikowany obiekt, po czym zaczęła się niekończąca walka. Kontrastująca biel i czerń, gra świateł, wykorzystanie elementów teatru, dźwięku oraz ruchu - to nasze kolejne działanie plastyczne.

Autorami tego "ruszającego się obrazu" były: Monika Zaręba, Joanna Rogozińska, Angelika Karzek, Aleksandra Jerzak. Naszych artystów dobrą radą wspierali p. Elżbieta Panek i p. Grzegorz Kulus.

Potem dopiero dowiadujemy się, że to wszystko było niesamowitym snem (ale i tak mamy wątpliwości, czy aby na pewno ). Próba, choć przyznaję dość dociekliwa - wyjaśnienia tego szaleńczego snu niczego do końca nie wyjaśnia i znowu pozostawia widza niepewnego i zmusza do przemyśleń. Na początku szukają w różnych książkach, pojawiają się jakieś dziwne teorie i historie dotyczące koła. Coś o wysoko rozwiniętych przedkolumbijskich kulturach nowego świata, coś, że traktowano je jako tabu...

... potem poznajemy autorów prac plastycznych:

Małgorzatę Radułę, Anię Bundz, Sonię Starzyńską, Joannę Janikowską, Emilię Strzempek, Adę Gniazdowską i Hanię Gniazdowską, Aleksandrę Sieniawską, Agnieszkę Linke, Monikę Bonikowską, Agnieszkę Bonikowską, Aleksandrę Sitek, Katarzynę Wożniak i Ewę Szarłatę, którym zostają wręczone kwiaty, potem toasty... a na koniec kabaret "Rewelacji nie będzie".

Wernisaż zebrał wiele pochlebnych opinii, oto niektóre z nich:

"Z uznaniem dla kół wszelakich (integracja sztuk)"
"Niech nasze życie jak koło toczy się wesoło"
"Magia kół nigdy nie zniknie"
"Bardzo mi się podobało"

Wydawało się, że koło zatoczyło koło, wypadałoby iść do domu, ale jeszcze rozmowy... długie rozmowy.

Opracowała: Elżbieta Panek

Rok szkolny 2003/2004

"Impresje jesienne"

W listopadzie 2003r. została zorganizowana pierwsza wystawa w galerii "U Asnyka". Wernisaż pt. "Impresje jesienne" odbył się 6 listopada o godz. 17.00.

Aranżacją wystawy zajęły się p. Elżbieta Panek oraz uczennice Katarzyna Janas i Katarzyna Szulgo z klasy III niemieckiej A.

W jesienny nastrój wprowadziły nas piosenki w wykonaniu uczennicy naszego gimnazjum Eweliny Młynarek.

Program artystyczny poprowadziła uczennica III angielskiej B Sandra Staniszewska, która przywitała gości oraz przedstawiła autorów prezentowanych prac: Katarzynę Janas, Katarzynę Szulgo, Monikę Gajewską, Natalię Babecką, Łukasza Barczaka, Annę Gajewską, Karolinę Kozakiewicz, Monikę Gniotowską, Paulinę Rutkowską, Magdalenę Michalak, Mateusza Hozakowskiego, Arkadiusza Zakrzewskiego, Tymoteusza Kucharskiego, Michała Skubija.

Opracowaniem katalogu, zaproszeń oraz plakatów zajął się uczeń klasy III informatycznej Darek Kubiak.

Zamiast symbolicznej lampki szampana można było wypić szklankę soku oraz poczęstować się słodyczami. W blasku świec roznosił się zapach jabłek.

Na wernisażu gościliśmy p. dyrektor Zielonogórskiego Ośrodka Kultury Wandę Rudkowską, p. dyrektor Gimnazjum nr 2 Marię Musioł, p. dyrektor Gimnazjum nr 2 Aleksandrę Malitowską, p. Mirosława Musioła z ZOK-u oraz animatorów kultury, p. Urszulę Ryder z Gimnazjum nr 8, p. Małgorzatę Kozak z VII Liceum Ogólnokształcącego, oczywiście, bohaterów naszej wystawy - autorów prac oraz rodziców i przyjaciół młodych artystów.

Wystawa zebrała wiele pochlebnych ocen, usłyszeliśmy ciepłe słowa dotyczące zarówno prac , klimatu i aranżacji wystawy. Na pamiątkę podarowaliśmy naszym gościom małe pamiątki - kasztaniaki(wykonane na zajęciach koła plastycznego). Wychodząc usłyszeliśmy szelest liści ...

"Nie strącaj jeszcze z drzewa liści.
W tych liściach najładniejsze dłonie..."

Opracowała: Elżbieta Panek

"Anioł mi powiedział"

12 grudnia 2003r. o godz. 13.00 odbył się wernisaż "Anioł mi powiedział". Aranżacją wystawy zajęły się tradycyjnie - uczennice Katarzyna Janas, Katarzyna Szulgo pod czujnym okiem pani Elżbiety Panek.

Autorami prezentowanych prac byli: Kasia Dymkowska, Tymoteusz Kucharski, Małgorzata Walczak, Gosia Pawlisz, Paulina Pietrzak, Monika Fórmanowicz, Grzegorz Żochowski, Ewelina Owoc, Michał Raduła, Damian Michałowski, Magda Ladaczyńska, Andrzej Wójtowicz, Gabrysia Wożniewicz, Ola Gembara, Paula Łysiak, Gosia Żukowska, Agnieszka Monczak, Basia Strzyżewska, Małgorzata Żurak i Arkadiusz Zakrzewski.

Program artystyczny został przygotowany przez ucznia kl. 3 ang. B Błażeja Dubera oraz uczennice klasy 3 ang. A.

Nad całością czuwały pani Danuta Kozłowska oraz Elżbieta Panek.

Oprawą muzyczną zajęli się: pani Dagmara Korona i pan Grzegorz Kulus, a śpiewem w "świat aniołów" wprowadziła nas uczennica Kasia Gular. Agata Komorowska wierszem Juliana Tuwima "Piosenka Umarłego" przedstawiła nam anioła bez skazy.

Zaprosiliśmy dzieci z Pogotowia Opiekuńczego wraz z opiekunami. Wręczyliśmy im drobne upominki. Ponadto obdarowaliśmy naszych gości aniołami - aby zanieśli cząstkę miłości i pokoju do swoich domów. Anioły wykonane przez uczniów na zajęciach kółka plastycznego - (masa solna, ozdoby choinkowe) rozeszły się jak świeże bułeczki. Gościliśmy wiele osób, wystawa cieszyła się zainteresowaniem wśród uczniów oraz ich rodziców.

Katalog, zaproszenia itd. opracował uczeń kl. 3 informatycznej - Damian Michałowski. Zdjęcia oraz opracowanie graficzne wykonał Dominik Uberna.

Opracowała: Elżbieta Panek

Wydanie tomiku wierszy Ani Tchórzewskiej

Wystawa i wydanie tomiku: "Miłość niejedno ma imię"

"Tajemnica"

Wernisaż "Tajemnica" odbył się 12 lutego 2004. Wernisaż poprzedzony został warsztatami plastyczno-teatralnymi, na których uczniowie zapoznali się z problematyką baroku. Zaprezentowane działania zawierały elementy teatru, plastyki, zjawisk akustycznych i zapachowych oraz grę światła i cieni. W świat tajemnych odkryć wprowadziła nas Sandra Staniszewska, która odsłaniając w ciemności, przykryte pod białymi płachtami obrazy, zapoznała widzów z kolejnymi tajemnicami.

I tak poznajemy świat:

"Z dusznego snu już miasto tu się wynurza,
Słońce wschodzi gdzieś tam,
Nad dachami snują się sny podlotków pełne marzeń!
A Ziemia toczy, toczy swój garb uroczy;
Toczy, toczy się los!
Ty, co płaczesz, a żeby śmiać mógł się ktoś
- Już dość!
Odpędź czarne myśli!
Dość już twoich łez!
Niech to wszystko przepadnie we mgle!
Bo nowy dzień wstaje,
Bo nowy dzień wstaje,
Nowy dzień!"

Autorami tych działań byli: Wiater Kamila, Ewa Kłosińska, Gąszczak Zuzanna, Chowańska Anna, Lindenberg Justyna, Wołk Michalina, Nowakowska Sylwia, Michalak Magdalena, Kamoda Paulina, Lorenz Marta, Michałowski Damian, Zochowski Grzegorz, Skubij Michał, Turonek Katarzyna, Ewelina Owoc, Monika Body, Gular Katarzyna, Garyga Agata, Dura Katarzyna, Strzępek Emilia, Mościska Paula, Linke Agnieszka, Wiler Zuzanna, Krawczyszyn Paulina, Skrzypecka Kaja, Wanat Natalia, Chwalibóg Justyna, Paulina Fik, Łysiak Paula, Szymkowiak Kinga, Pachołek Marta.

Wśród gości witaliśmy przedstawicieli ZOK-u p. Mirosława Musioła i p. Władysława Klępkę, pana dyrektora Gimnazjum nr 2 Jerzego Gawła oraz panie dyrektor Aleksandrę Malitowską i Marię Musioł, animatorów kultury, rodziców młodych artystów.

Na koniec wszyscy uczestnicy przedsięwzięcia stanęli do pamiątkowego zdjęcia barokowego.

Obraz barokowy został namalowany przez uczniów działających w kole plastycznym. Efekty owych działań oraz refleksje na temat wernisażu można obejrzeć w kronice galerii, która powstała dzięki uczennicom Kasi Janas oraz Kasi Szulgo pod okiem p. Elżbiety Panek.

Zdjęcia do kroniki wykonał uczeń z klasy III matematycznej Mateusz Uberna.

Opracowała: Elżbieta Panek

"Miłość w poezji Adama Asnyka" - impresje malarskie

Wernisaż "Miłość w poezji Adama Asnyka ..." odbył się 15 marca 2004 r. o godz. 16.00. Przywitały nas uczennice klasy 2 ang-niem Oliwia Jermanowska i Paulina Korzeniewska oraz piosenka Czesława Niemena pod tytułem "Jednego serca".

Recytacją wierszy A. Asnyka pod tytułem "Anakrenontyk", "Bławatek" zachwyciły nas Paulina Książkiewicz i Olimpia Bartwińska.

Przy wejściu każdy gość otrzymał mały podarek (serduszka, baloniki) a jako poczęstunek naczelne miejsce zajęły słodycze w kształcie serduszek.

Cała galeria zdawała się wołać:

"Jednego serca! Tak mało, tak mało
Jednego serca trzeba mi na ziemi!
Co by przy moim miłością zadrżało,
A byłbym cichym pomiędzy cichemi (...)
jednego serca! Tak mało mi trzeba,
A jednak widzę, że żądam za wiele!".

Aranżacja wnętrza nawiązywała do tematu przedstawionych prac plastycznych. A oto autorzy prac: Katarzyna Janas, Aleksandra Polak, Karolina Kaliszuk, Małgorzata Żurak, Dorota Kalinowska, Katarzyna Jarecka, Zuzanna Gąszczak, Małgorzata Walczak, Marta Taborska, Monika Kwiecień.

Wśród gości witaliśmy p. Mirosława Musioła z Zielonogórskiego Ośrodka Kultury, p. dyrektora Gimnazjum nr 2 Jerzego Gawła, p. dyrektor Gimnazjum nr 2 Marię Musioł, nauczycieli oraz uczniów naszego gimnazjum, uczennice Liceum Ogólnokształcącego nr 1.

Katalog, zaproszenia oraz plakaty wykonał Damian Michałowski.

Opracowała: Elżbieta Panek

W najbliższym czasie planujemy dwie wystawy ...

Wystawę rysunków komiksowych, prezentowaną w Bohomazie (BWA), w której m.in. przedstawiona jest praca naszego ucznia Dawida Jagodzińskiego z kl. 3 przyrodniczej.

Opracowała: Elżbieta Panek